Myynti ja neuvonta jälleenmyyjille ja talotehtaille

Jälleenmyyjien ja talotehtaiden yhteyshenkilöiden postiosoite on aluemyyntipäälliköitä lukuun ottamatta JELD-WEN Suomi Oy, Jyväskyläntie 288 / Saitantie 4 PL 300, 17201 Vääksy. 

0201-alkuisten yritysnumeroiden puheluhinnat (alkaen 1.12.2015) kiinteästä verkosta ja matkapuhelimesta 8,35 snt/puh + 16,69 snt/min

 Tällä sivulla näet yhteyshenkilöt:

 valiviiva_vaaleansininen

Asiakaspalvelu

Jotta voimme palvella teitä mahdollisimman nopeasti ja sujuvasti, asioittehan sähköpostitse seuraavasti. Pyydämme välttämään viestin lähetystä useaan osoitteeseen, koska se hidastaa asioiden käsittelyä.

Mervi_Palmu_JELD_WEN Asiakasneuvoja
Mervi Palmu
S: myynti@jeldwen.com
P: 0201100355
   
Tuija_Laukkanen_JELD_WEN

Asiakasneuvoja
Tuija Laukkanen
S: myynti@jeldwen.com
P: 0201100762

 

 Emilia -Uosukainen -web

Asiakasneuvoja
Emilia Lainpelto

S: myynti@jeldwen.com
P: 0201100749

Marie_Kumpulainen_JELD_WEN

Tarjouslaskija /
Tilauskäsittelijä

Marie Kumpulainen
S: tarjous@jeldwen.com

P: 0406681444 

Reijo_Virolainen_JELD_WEN Reklamaationhoito
Reijo Virolainen
S: palaute@jeldwen.com
P: 0400485108
oskari-uotinen Reklamaationhoito
Oskari Uotinen
S: palaute@jeldwen.com
P: 0408420202

valiviiva_vaaleansininen

 

Aluemyyntipäälliköt

 Swedoor-jalleenmyynnin-aluejakokartta-2021

Ismo -Hiitola -156x 156

Aluemyyntipäällikkö
Alue 1 Etelä-Suomi
Ismo Hiitola

P: 0405883588
S: IHiitola@jeldwen.com
O: Mikkolantie 1,
00640 Helsinki

Timo -Latvala -JELD-WEN

Aluemyyntipäällikkö
Alue 2 Länsi-Suomi

Timo Latvala
P: 0408420205
S: TLatvala@jeldwen.com
O: Näsilinnankatu 48 D / PL 129
33200 / 33101 Tampere

Esko-Happonen

Aluemyyntipäällikkö
Alue 3 Itä-Suomi

Esko Happonen
P: 0408671774
S: EHapponen@jeldwen.com
O: Sammonkatu 4 /  PL 1016,
70500 Kuopio

Jori_Kanniainen_JELD_WEN

Aluemyyntipäällikkö
Alue 4 Pohjois-Suomi
Jori Kanniainen
P: 0408308494
S: JKanniainen@jeldwen.com
O: PL 18, 90831 Haukipudas

 valiviiva_vaaleansininen 

Johto ja tukitoiminnot

Mauri_Ruhanen_JELD_WEN

Toimitusjohtaja
Mauri Ruhanen

P: 0400503435
S: MRuhanen@jeldwen.com

Tommi_Heikkila_JELD_WEN Head of Retail Sales 
Tommi Heikkilä
P: 0407534436
S: THeikkila@jeldwen.com
Laura-Latikka

Head of Sales Operations
Laura Latikka
P: 040 842 0209
S:LLatikka@jeldwen.com

 

Sini-Ylenius
Customer Service Team Leader
Sini Ylenius
P: 0504135798
S: SYlenius@jeldwen.com 



Miia-Rantala

Myyntiassistentti
Miia Rantala
P: 0408420227
S: MRantala@jeldwen.com

Melissa_Virtanen_JELD-WEN

Myyntiassistentti
Melissa Virtanen
P: 0405754575
S: MeVirtanen@jeldwen.com

 

Anne Kortelainen

Reporting and finance support
Anne Kortelainen
0405596606
AKortelainen@jeldwen.com

 

Jenni_Lipponen_JELD_WEN

Trade Marketing Manager
Jenni Lipponen

P: 0407432296
S: JLipponen@jeldwen.com

Save

Save