Myynti ja neuvonta jälleenmyyjille ja talotehtaille

Jälleenmyyjien ja talotehtaiden yhteyshenkilöiden postiosoite on aluemyyntipäälliköitä lukuun ottamatta JELD-WEN Suomi Oy, Jyväskyläntie 288/PL 300, 17201 Vääksy. 

0201-alkuisten yritysnumeroiden puheluhinnat (alkaen 1.12.2015) kiinteästä verkosta ja matkapuhelimesta 8,35 snt/puh + 16,69 snt/min

 Tällä sivulla näet yhteyshenkilöt:

 valiviiva_vaaleansininen

Asiakaspalvelu

Jotta voimme palvella teitä mahdollisimman nopeasti ja sujuvasti, asioittehan sähköpostitse seuraavasti. Pyydämme välttämään viestin lähetystä useaan osoitteeseen, koska se hidastaa asioiden käsittelyä.

Ilpo_Siljander_JELD_WEN Asiakasneuvoja 
Ilpo Siljander
S: myynti@jeldwen.com
P: 0201 100 253
Mervi_Palmu_JELD_WEN Asiakasneuvoja
Mervi Palmu
S: myynti@jeldwen.com
P: 0201 100 355
Sini-Ylenius Asiakasneuvoja
Sini Ylenius
S: myynti@jeldwen.com
P: 0201 100 357
Tuija_Laukkanen_JELD_WEN

Asiakasneuvoja
Tuija Laukkanen
S: myynti@jeldwen.com
P: 0201 100 762

 

 Emilia -Uosukainen -web

Asiakasneuvoja
Emilia Uosukainen

S: myynti@jeldwen.com
P: 0201 100 749

Marie_Kumpulainen_JELD_WEN

Tarjouslaskija /
Tilauskäsittelijä

Marie Kumpulainen
S: tarjous@jeldwen.com

P: 040 668 1444 

Reijo_Virolainen_JELD_WEN Reklamaationhoito
Reijo Virolainen
S: palaute@jeldwen.com
P: 0400 485 108
oskari-uotinen Reklamaationhoito
Oskari Uotinen
S: palaute@jeldwen.com
P: 040 842 0202

valiviiva_vaaleansininen

 

Aluemyyntipäälliköt

 jeld_wen_myynnin_aluejakokartta

Joku_JELD_WENilainen

Aluemyyntipäällikkö
Alue 1 Etelä-Suomi
Rekrytointi käynnissä

Toistaiseksi teitä palvelee asiakaspalvelu tai ole yhteydessä myyntipäällikkö Tommi Heikkilään.


P: 0201 100 206
S: myynti@jeldwen.com

Timo -Latvala -JELD-WEN

Aluemyyntipäällikkö
Alue 2 Länsi-Suomi

Timo Latvala
P: 040 842 0205
S: TLatvala@jeldwen.com
O: Näsilinnankatu 48 D / PL 129
33200 / 33101 Tampere

Esko-Happonen

Aluemyyntipäällikkö
Alue 3 Itä-Suomi

Esko Happonen
P: 040 867 1774
S: EHapponen@jeldwen.com
O: Sammonkatu 4 /  PL 1016,
70500 Kuopio

Jori_Kanniainen_JELD_WEN

Aluemyyntipäällikkö
Alue 4 Pohjois-Suomi
Jori Kanniainen
P: 040 830 8494
S: JKanniainen@jeldwen.com
O: PL 18, 90831 Haukipudas

 valiviiva_vaaleansininen 

Johto ja tukitoiminnot

Mauri_Ruhanen_JELD_WEN

Toimitusjohtaja
Mauri Ruhanen

P: 0400 503 435
S: MRuhanen@jeldwen.com

Tommi_Heikkila_JELD_WEN Myyntipäällikkö
Tommi Heikkilä
P: 040 753 4436
S: THeikkila@jeldwen.com
Laura-Latikka

Asiakaspalvelupäällikkö
Laura Latikka

P: 040 842 0209

S: LLatikka@jeldwen.com

Miia-Rantala

Myyntiassistentti
Miia Rantala

P: 040 842 0227
S: MRantala@jeldwen.com

Melissa_Virtanen_JELD-WEN Myyntiassistentti (perhevapaalla)
Melissa Virtanen
S: MeVirtanen@jeldwen.com

 

Jenni_Lipponen_JELD_WEN

Trade Marketing Manager
Finland & Baltics

Suomi & Baltia
Jenni Lipponen

P: 040 743 2296
S: JLipponen@jeldwen.com

Save

Save

Tällä sivustolla käytetään evästeitä sivuston käytön optimoimiseksi. Jos hyväksyt evästeiden käytön, klikkaa tästä jatkaaksesi. Muussa tapauksessa voit lukea evästekäytäntömme täältä saadaksesi tietää lisää siitä, miten estät evästeiden käytön tai kytket ne pois päältä. Evästeiden pois päältä kytkeminen voi tarkoittaa, että tämä sivusto ei toimi asianmukaisesti etkä välttämättä voi käyttää kaikkia sivuston osia.