Myynti ja neuvonta jälleenmyyjille ja talotehtaille

Jälleenmyyjien ja talotehtaiden yhteyshenkilöiden postiosoite on aluemyyntipäälliköitä lukuun ottamatta JELD-WEN Suomi Oy, Jyväskyläntie 288/PL 300, 17201 Vääksy. 

0201-alkuisten yritysnumeroiden puheluhinnat (alkaen 1.12.2015) kiinteästä verkosta ja matkapuhelimesta 8,35 snt/puh + 16,69 snt/min

 Tällä sivulla näet yhteyshenkilöt:

 valiviiva_vaaleansininen

Asiakaspalvelu

Jotta voimme palvella teitä mahdollisimman nopeasti ja sujuvasti, asioittehan sähköpostitse seuraavasti. Pyydämme välttämään viestin lähetystä useaan osoitteeseen, koska se hidastaa asioiden käsittelyä.

Ilpo_Siljander_JELD_WEN Asiakasneuvoja 
Ilpo Siljander
S: myynti@jeldwen.com
P: 0201 100 206
Mervi_Palmu_JELD_WEN Asiakasneuvoja
Mervi Palmu
S: myynti@jeldwen.com
P: 0201 100 206
Joku_JELD_WENilainen Asiakasneuvoja
Sini Ylenius
S: myynti@jeldwen.com
P: 0201 100 206
Tuija_Laukkanen_JELD_WEN

Asiakasneuvoja
Tuija Laukkanen
S: myynti@jeldwen.com
P: 0201 100 206

 

Perkka_Hennala_JELD_WEN Tarjouslaskija
Pekka Hennala
S: tarjous@jeldwen.com
Marie_Kumpulainen_JELD_WEN

Tilauskäsittelijä
Marie Kumpulainen
S: tarjous@jeldwen.com

Reijo_Virolainen_JELD_WEN Reklamaationhoito
Reijo Virolainen
S: palaute@jeldwen.com
P: 0400 485 108
Joku_JELD_WENilainen Reklamaationhoito
Oskari Uotinen
S: palaute@jeldwen.com
P: 040 842 0202

valiviiva_vaaleansininen

 

Aluemyyntipäälliköt

 jeld_wen_myynnin_aluejakokartta

Valtteri_Hauhia_JELD_WEN

Aluemyyntipäällikkö
Alue 1 etelä
Valtteri Hauhia
P:040 588 3588
S: VHauhia@jeldwen.com
O: Mikkolantie 1
00640 Helsinki

Mikko_Inkinen_JELD_WEN

Aluemyyntipäällikkö
Alue 2 länsi

Mikko Inkinen
P: 040 641 1212
S: MInkinen@jeldwen.com
O: Näsilinnankatu 48 D / PL 129
33200 / 33101 Tampere

Sami_Hakkarainen_JELD_WEN

Aluemyyntipäällikkö
Alue 3 itä
Sami Hakkarainen
P: 0408671774
S: SHakkarainen@jeldwen.com
O: Sammonkatu 4
PL 1016
70501 Kuopio

Jori_Kanniainen_JELD_WEN

Aluemyyntipäällikkö
Alue 4 pohjoinen
Jori Kanniainen
P: 040 830 8494
S: JKanniainen@jeldwen.com
O: PL 18, 90831 Haukipudas

 valiviiva_vaaleansininen 

Johto ja tukitoiminnot

Mauri_Ruhanen_JELD_WEN Toimitusjohtaja
Mauri Ruhanen
P: 0400 503 435
S: MRuhanen@jeldwen.com
Tommi_Heikkila_JELD_WEN Myyntipäällikkö
Tommi Heikkilä
P: 040 753 4436
S: THeikkila@jeldwen.com
Mari_Pajukari_JELD_WEN Asiakaspalvelupäällikkö
Mari Pajukari
P: 040 552 8128
S: MPajukari@jeldwen.com
Melissa_Virtanen_JELD-WEN Myyntiassistentti
Melissa Virtanen
P: 040 575 4575
S: MeVirtanen@jeldwen.com

 

Jenni_Lipponen_JELD_WEN Markkinointivastaava
Suomi & Baltia
Jenni Lipponen
P: 040 743 2296
S: JLipponen@jeldwen.com

Save

Save

Tällä sivustolla käytetään evästeitä sivuston käytön optimoimiseksi. Jos hyväksyt evästeiden käytön, klikkaa tästä jatkaaksesi. Muussa tapauksessa voit lukea evästekäytäntömme täältä saadaksesi tietää lisää siitä, miten estät evästeiden käytön tai kytket ne pois päältä. Evästeiden pois päältä kytkeminen voi tarkoittaa, että tämä sivusto ei toimi asianmukaisesti etkä välttämättä voi käyttää kaikkia sivuston osia.