Myynti ja neuvonta rakennusliikkeille

Projektimyyntimme palvelee rakennusliikkeitä 4 alueella. Lataa tästä tarkempi aluejakokartta (pdf).

0201-alkuisten yritysnumeroiden puheluhinnat (alkaen 1.12.2015) kiinteästä verkosta ja matkapuhelimesta 8,35 snt/puh + 16,69 snt/min

jeld_wen_myynnin_aluejakokartta

 valiviiva_vaaleansininen

 

Alue 1 Etelä-Suomi

Antti_Laine_JELD_WEN Aluemyyntipäällikkö
Antti Laine
P: 040 837 3430
S: ALaine@jeldwen.com
Joku_JELD_WENilainen

Tarjouslaskija
Siv Eriksson
P: 040 511 5447
S: SEriksson@jeldwen.com

>> Katso tarjouspyyntöohje

Hannu_Aalto_JELD_WEN

Projektinhoitaja
Hannu Aalto
P: 0201 100 311
S: HAalto@jeldwen.com

Joku_JELD_WENilainen Projektinhoitaja
Sanna Johansson 
P: 040 6216112
S: SJohansson@jeldwen.com
 Mikko_Ihalainen_JELD_WEN Projektinhoitaja
Mikko Ihalainen
P: 0201 100 774
S: MIhalainen@jeldwen.com
Topi_Mustonen_JELD_WEN Projektinhoitaja
Topi Mustonen
P: 0201 100 723
S: TMustonen@jeldwen.com
Samuli_Ylisuutari_JELD_WEN Projektinhoitaja
Samuli Ylisuutari
P: 0201 100 725
S: SaYlisuutari@jeldwen.com

   valiviiva_vaaleansininen

Alue 2 Länsi-Suomi

Jukka_Seppa_JELD_WEN Aluemyyntipäällikkö
Jukka Seppä
P: 0400 672 712
S: JSeppa@jeldwen.com
Joku_JELD_WENilainen

Tarjouslaskija
Risto Huhtala 
P: 040 414 0053
S: rhuhtala@jeldwen.com

>> Katso tarjouspyyntöohje

   
Joku_JELD_WENilainen

Tarjouslaskija
Petri Rammo 
P: : 0201 100 309
S: PRammo@jeldwen.com

>> Katso tarjouspyyntöohje

Hannu_Aalto_JELD_WEN Projektinhoitaja
Hannu Aalto
P: 0201 100 311
S: HAalto@jeldwen.com
Ari_Reunanen_JELD_WEN Projektinhoitaja
Ari Reunanen
P: 0201 100 303
S: AReunanen@jeldwen.com

 valiviiva_vaaleansininen

 

Alue 3 Itä-Suomi 

Sami_Hakkarainen_JELD_WEN Aluemyyntipäällikkö
Sami Hakkarainen
P: 0408671774
S: SHakkarainen@jeldwen.com

Martti_Littunen_JELD_WEN

Tarjouslaskija
Martti Littunen
P: 0201 100 761
S: MLittunen@jeldwen.com

>> Katso
tarjouspyyntöohje




Joku_JELD_WENilainen

Projektinhoitaja
Ossi Sutinen 
P: 0201 100 770
S: OSutinen@jeldwen.com

Joku_JELD_WENilainen

Projektinhoitaja
Arttu Rönkä 
P: 0201 100 791
S: ARonka@jeldwen.com

Mikko_Ihalainen_JELD_WEN

Projektinhoitaja
Mikko Ihalainen
P: 0201 100 774
S: MIhalainen@jeldwen.com

   
 Topi_Mustonen_JELD_WEN Projektinhoitaja
Topi Mustonen
P: 0201 100 723
S: TMustonen@jeldwen.com

  valiviiva_vaaleansininen

 

Alue 4 Pohjois-Suomi 

Jori_Kanniainen_JELD_WEN Aluemyyntipäällikkö
Alue 4 pohjoinen
Jori Kanniainen
P: 040 830 8494
S: JKanniainen@jeldwen.com
O: PL 18, 90831 Haukipudas
Martti_Littunen_JELD_WEN

Tarjouslaskija
Martti Littunen
P: 0201 100 761
S: MLittunen@jeldwen.com

>> Katso
tarjouspyyntöohje

 

 Mikko_Ihalainen_JELD_WEN Projektinhoitaja
Mikko Ihalainen
P: 0201 100 774
S: MIhalainen@jeldwen.com
Topi_Mustonen_JELD_WEN Projektinhoitaja
Topi Mustonen
P: 0201 100 723
S: TMustonen@jeldwen.com
Samuli_Ylisuutari_JELD_WEN Projektinhoitaja
Samuli Ylisuutari
P: 0201 100 725
S: SaYlisuutari@jeldwen.com

Joku_JELD_WENilainen Projektinhoitaja
Arttu Rönkä 
P: 0201 100 791
S: ARonka@jeldwen.com

valiviiva_vaaleansininen

 

Johto ja tukitoiminnot

Mauri_Ruhanen_JELD_WEN

Toimitusjohtaja
Mauri Ruhanen
P: 0400 503 435
S: MRuhanen@jeldwen.com
Roni_Koivisto_JELD_WEN
Myyntipäällikkö
Roni Koivisto
P: 040 689 6678
S: rkoivisto@jeldwen.com
Tuija_Mikkola_JELD_WEN
Projektipäällikkö
Tuija Mikkola
P: 040 833 1179
S: TMikkola@jeldwen.com
 
Anne_Kortelainen_JELD_WEN Myyntiassistentti
Anne Kortelainen
P: 040 559 6606
S: AKortelainen@jeldwen.com

 

 

 

Jenni_Lipponen_JELD_WEN Markkinointivastaava
Suomi & Baltia
Jenni Lipponen
P: 040 743 2296
S: JLipponen@jeldwen.com

valiviiva_vaaleansininen

 

Tarjouspyyntöohje

Lähetä tarjouspyyntö tarjouslaskennan sähköpostiin

  • Projektikohteet: projektimyynti@jeldwen.com
  • Pienet saneeraus- ja urakointikohteet: myynti@jeldwen.com


Nopeimmin pystymme vastaamaan tarjouspyyntöihin, joiden sisältö on seuraava:

  1. viestin otsikko: kohteen nimi
  2. viestin tekstiosa:
    • tarjouksen palautusaika
    • aika jolloin ovet tarvitaan tai jolloin kohde on suunniteltu valmistuvaksi
    • kohteen urakoitsija (ellei sama kuin lähettäjä)
  3. liitteenä vain puuoviin liittyvät asiakirjat

 

Tällä sivustolla käytetään evästeitä sivuston käytön optimoimiseksi. Jos hyväksyt evästeiden käytön, klikkaa tästä jatkaaksesi. Muussa tapauksessa voit lukea evästekäytäntömme täältä saadaksesi tietää lisää siitä, miten estät evästeiden käytön tai kytket ne pois päältä. Evästeiden pois päältä kytkeminen voi tarkoittaa, että tämä sivusto ei toimi asianmukaisesti etkä välttämättä voi käyttää kaikkia sivuston osia.