Myynti ja neuvonta rakennusliikkeille

0201-alkuisten yritysnumeroiden puheluhinnat (alkaen 1.12.2015) kiinteästä verkosta ja matkapuhelimesta 8,35 snt/puh + 16,69 snt/min

 

 

Aluemyyntipäälliköt

Swedoor-projektimyynnin-aluejakokartta-2021

 

antti-laine

 

Antti Laine
Alue 1 - Etelä
0408373430
ALaine@jeldwen.com

marko-luoma

Marko Luoma
Alue 2 - Länsi
0504109080
MLuoma@jeldwen.com



Esko-Happonen

Esko Happonen
Alue 3 - Itä
0408671774
EHapponen@jeldwen.com

Jori_Kanniainen_JELD_WEN

Jori Kanniainen
Alue 4 - Pohjoinen
0408308494
JKanniainen@jeldwen.com

marja-leena-rantanen

Marja-Leena Rantanen
0503124086
MRantanen@jeldwen.com

 

 

Kärkihankkeiden avainasiakaspäällikkö

seppa jukka

Jukka Seppä
0400672712

JSeppa@jeldwen.com

 

 

 

Projektinhoitajat

 Tiina_Heikkinen_JELD_WEN

Tiina Heikkinen

0408420231

THeikkinen@jeldwen.com

heinamaki-jyrki

Jyrki Heinämäki

0504057870

JHeinamaki@jeldwen.com

Mikko_Ihalainen_JELD_WEN

Mikko Ihalainen

0408420219

MIhalainen@jeldwen.com

Topi_Mustonen_JELD_WEN

Topi Mustonen

0408420220

TMustonen@jeldwen.com

Timo Nykanen

Timo Nykänen

0408420222

TNykanen@jeldwen.com

olli-raisio

Olli Raisio

0503833720

ORaisio@jeldwen.com

reunanen ari

Ari Reunanen

0400847182

AReunanen@jeldwen.com

sirpa-selkamaa

Sirpa Selkämaa

0503124109

SSelkamaa@jeldwen.com

Ossi Sutinen

Ossi Sutinen 

0408420223

OSutinen@jeldwen.com

Samuli_Ylisuutari_JELD_WEN

Samuli Ylisuutari

0442932399

SaYlisuutari@jeldwen.com

 sari-anakkala

Sari Änäkkälä

0503382149

SAnakkala@jeldwen.com

 

 

Tarjouslaskenta

Lähetä tarjouspyyntö tarjouslaskennan sähköpostiin

  • Projektikohteet: projektimyynti@jeldwen.com
  • Pienet saneeraus- ja urakointikohteet: myynti@jeldwen.com


Nopeimmin pystymme vastaamaan tarjouspyyntöihin, joiden sisältö on seuraava:

  1. viestin otsikko: kohteen nimi
  2. viestin tekstiosa:
    • tarjouksen palautusaika
    • aika jolloin ovet tarvitaan tai jolloin kohde on suunniteltu valmistuvaksi
    • kohteen urakoitsija (ellei sama kuin lähettäjä)
  3. liitteenä vain puuoviin liittyvät asiakirjat
 Joku_JELD_WENilainen

Siv Eriksson

0405115447

SEriksson@jeldwen.com

 Joku_JELD_WENilainen

Risto Huhtala 

0404140053

RHuhtala@jeldwen.com

 Arttu Ronka

Arttu Rönkä

0408420221

ARonka@jeldwen.com

 Joku_JELD_WENilainen

Antti Savolainen

0408420230

ASavolainen@jeldwen.com

valimaa-laura

Laura Välimaa 

0504105815

LValimaa@jeldwen.com

 

 

Johto ja tukitoiminnot

Reporting and finance support

Mauri_Ruhanen_JELD_WEN

Toimitusjohtaja
Mauri Ruhanen
0400503435
MRuhanen@jeldwen.com
Roni_Koivisto_JELD_WEN
Head of Commercial Sales
Roni Koivisto
0406896678
rkoivisto@jeldwen.com
 Laura-Latikka
Head of Sales Operations
Laura Latikka
0408420209
llatikka@jeldwen.com
Tuija_Mikkola_JELD_WEN
Team Leader Kuopio
Tuija Mikkola
0408331179

TMikkola@jeldwen.com

Samuli_Ylisuutari_JELD_WEN
Team Leader Alavus
Samuli Ylisuutari
0442932399

SaYlisuutari@jeldwen.com

 Arttu Ronka
Team Leader Tarjouslaskenta

Arttu Rönkä
0408420221
ARonka@jeldwen.com

Anne Kortelainen

Reporting and finance support
Anne Kortelainen
0405596606
AKortelainen@jeldwen.com

 Jenni_Lipponen_JELD_WEN

Trade Marketing Manager
Jenni Lipponen
0407432296
JLipponen@jeldwen.com